Vybírám si štěstí

Ležím schoulená v posteli a tupě zírám do prázdna. Tam uvnitř, kde byla ještě před chvílí nesnesitelná bolest, necítím vůbec nic, v hlavě, kde se ještě před pár minutami honily myšlenky černé jak noc a snažily se mě přesvědčit, že jsem úplně nemožná a neschopná, je najednou absolutní ticho

 

Je to Tvůj život

Když v tom do ticha zazní myšlenka: „Záleží jen na Tobě, co si vybereš, jestli se budeš trápit nebo jestli budeš šťastná, je to Tvůj život.“ Pociťuju ohromnou sílu a hlubokou pravdivost té myšlenky, až mě z toho zamrazí. Uvědomuju si, jakou moc mám nad svým životem. Je to přece můj život! Neuvěřitelně silný zážitek.

štěstí

Jsem šťástná!

Zvedám se z postele i z toho pomyslného dna a usměju se na sebe do zrcadla. Dívám se hluboko do svých očí. „Miluju Tě“. Ta slova znějí opravdověji než kdy dřív. „Miluju Tě takovou, jaká jsi.“ Našla jsem se. Cítím obrovskou úlevu. Jsem šťastná sama se sebou, taková, jaká jsem, moje štěstí už nezávisí na druhých lidech a na tom, co o mě říkají nebo jak o mě smýšlejí. Ani na tom, jestli se věci daří podle mých představ nebo jestli mám všechno, co si přeju.

Někdy si potřebujeme sáhnout až na dno

Přitom jsou to věci, které už dávno vím. Jenomže člověk toho často spoustu ví, ale neumí to žít. Někdy si zkrátka potřebujeme sáhnout až na úplné dno, abychom byli schopni něco změnit a začít žít jinak. Abychom si bytostně uvědomili, že svůj život máme ve svých vlastních rukách. Že nikdo jiný kromě nás samotných nemůže rozhodovat o tom, jak se budeme cítit. Že na štěstí nemusíme čekat ani se za ním honit. Že to opravdové štěstí nikdy nepřichází zvnějšku. Že šťastní můžeme být hned teď a tady, právě v tomto okamžiku.

Je to jen na Tobě…

Od té chvíle už není nic jako dřív. Tenhle silný zážitek se zaryl tak hluboko do mého nitra, že vždycky, když moje myšlenky a pocity začnou nabírat negativní směr, dříve nebo později si nakonec vzpomenu na tu kouzelnou větu, která má moc přehodit v mojí hlavě výhybku: „…je to jen na Tobě, co si vybereš…“ A já si vybírám štěstí.

 

Základy celostního přístupu ke zdraví Vás učím zdarma v 21-denním e-mailovém programu Cesta ke zdraví těla, mysli i duše>>>

 

About Zuzana Hoffmannová

Mojí vášní je pomáhat lidem najít příčiny a řešení jejich zdravotních problémů a sledovat, jak se jejich životy obrací k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>