Radost pro zdravé srdce a tenké střevo

Spoustu let jsem si myslela, že moje štěstí závisí na druhých – na tom, jak se ke mně chovají, co říkají, co pro mě dělají, co mi dávají… Že radovat se a být šťastná můžu jedině tehdy, když je všechno podle mých představ a mám všechno, co chci (což nebylo prakticky nikdy). Kolik času a energie jsem zbytečně vyplýtvala staráním se o druhé, o to, co dělají a říkají a lpěním na svých představách a očekáváních. Jak jsem se trápila a užírala, když druzí lidé nedělali to, co jsem já chtěla…

 

baby-390555_1280Štěstí je otázkou osobní volby

Pak jsem ale pochopila, že když budu čekat na to, kdo nebo co mě učiní šťastnou, nebudu šťastná nikdy. Že to opravdové a trvalé štěstí nepřichází zvenčí, ale že je to něco, co má každý uvnitř. Štěstí je otázkou osobní volby. Stačí se podívat na malé děti, jak jsou šťastné a radují se často naprosto bezdůvodně, prostě si jen tak užívají přítomný okamžik.

To já si vybírám!

Uvědomila jsem si, že jsem to jen a jen já, kdo si vybírá, jak se budu cítit, jestli se budu radovat nebo jestli se budu trápit. A tak jsem se rozhodla být šťastná nezávisle na okolním světě. Přestala jsem ztrácet energii věcmi, které nemůžu změnit a začala ji věnovat více sobě a tomu, co změnit můžu. Dovolila jsem si radovat se z maličkostí a být vděčná za všechno, co mi život nabízí, i za to zdánlivě negativní, protože už vím, že právě v těžkostech se často ukrývá ta největší příležitost.

Radost pro zdravé srdce a tenké střevo

Ano, brát všechny situace jako příležitost a radovat se ze všeho, co prožíváme, vidět krásu i v maličkostech, odhodit všechna pravidla a představy o tom, jak by měly věci být a stát se opět malými hravými dětmi, žít tady a teď a přestat věci zbytečně řešit a pitvat – to je cesta ke zdravému srdci a tenkému střevu. Tyto orgány si totiž oslabujeme mimo jiné právě nedostatkem radosti a lásky v našem životě a přílišným pitváním a rozebíráním.

Nejlepší čas pro regeneraci srdce a tenkého střeva

Nejlepší doba pro regeneraci těchto životně důležitých orgánů je v období časného léta – od 15.5. do 15.7. Dopřát přírodní péči srdci a tenkému střevu je pro vás obzvlášť důležité, pokud jste narozeni v energii prvku Oheň nebo pokud trpíte například nadýmáním, žaludečními nebo dvanáctníkovými vředy, nevolností, máte hořko nebo sucho v ústech, problémy s jazykem, pálení dlaní, citlivý loket nebo rameno… To všechno může mít příčinu právě v oslabeném srdíčku a jeho párovém orgánu – tenkém střevě.

Deník vděčnosti

Na závěr mám pro Vás jeden tip, jak do svého života přinést více radosti, štěstí a lásky – vyhraďte si speciální blok nebo sešit, kam si budete každý večer zapisovat, co se Vám ten den povedlo, za co jste vděční a na co se těšíte zítra. To Vám pomůže zaměřovat se více na to pozitivní a uvědomit si, kolik krásného v životě máte. A kdyby Vám náhodou někdy nebylo zrovna do zpěvu, stačí vytáhnout tento „Deník vděčnosti“ a dobrá nálada je zpátky během chvilky :)

 

Je pro Vás naučit se radovat ze života a rozdávat lásku tématem číslo 1? To se můžete dozvědět  v 21-denním e-mailovém programu Cesta ke zdraví těla, mysli i duše>>>

 

About Zuzana Hoffmannová

Mojí vášní je pomáhat lidem najít příčiny a řešení jejich zdravotních problémů a sledovat, jak se jejich životy obrací k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>