Nemoc – problém nebo dar?

nemocVětšina lidí bere nemoc jako něco nepříjemného, co je obtěžuje a čeho se hlavně chtějí co nejdříve zbavit. A tak spěchají k lékaři, který jim předepíše léky nebo si koupí něco sami v lékarně, v tom lepším případě sáhnou po něčem přírodním. A problém je vyřešen. Nebo není?

Samotné užívání něčeho-čehokoliv nestačí

Ze svých zkušeností vím, že je nesmírně důležité jíst zdravě, užívat bylinky a přírodní doplňky stravy, ale samotné užívání něčeho-čehokoliv prostě nestačí. Problémy se vrací a často v ještě horší formě než na začátku. Jak to?

Nemoc je signál

Nemoc totiž není něco, čeho bychom se měli co nejrychleji zbavit, naopak je to něco, za co bychom měli být vděční. Nemoc je signál, že v našem životě není všechno v pořádku. Je to varovná kontrolka, kterou když potlačíme chemickými léky, je to jako bychom ji odstřihli. Problém je zdánlivě vyřešen, ale na jak dlouho? A co způsobí užívání chemických léků v našem těle? Co všechny ty vedlejší účinky?

Zdraví znamená harmonii těla, mysli i duše

Zdravá strava, bylinky a přírodní výrobky působí sice pomaleji než chemické preparáty, zato ale přirozeně a bez nějakých vážnějších vedlejších účinků. Přesto tvoří jenom třetinu našeho zdraví. Člověk, jakožto trojjedinná bytost, má totiž nejen tělo, ale také mysl a duši. Chceme-li být zdraví, je potřeba věnovat pozornost a péči všem třem oblastem našeho JÁ.

NeMOC nám dává MOC

Nemoc nám dává čas přemýšlet o věcech, které máme tendenci v každodenním shonu ignorovat. Nemoc nás donutí odpočinout si, pokud si čas na odpočinek neuděláme sami. Nemoc nám nabízí příležitost poznat sebe sama a nasměrovat náš život tím správným směrem. NeMOC nám vlastně dává MOC změnit to, co už nám neslouží.

Jak nemoc nepotřebovat

Proto bychom ji neměli potlačovat, ale naopak naslouchat svému tělu a snažit se porozumnět jeho řeči. A pokud pochopíme jaké poselství nám z našeho podvědomí nese, podle toho přizpůsobíme svoje chování, myšlení, postoje, svoji životní cestu, a k tomu podpoříme naše tělo přírodně, teprve potom už nemoc nebudeme potřebovat.

 

Základy celostního přístupu ke zdraví Vás učím zdarma v 21-denním e-mailovém programu Cesta ke zdraví těla, mysli i duše>>>

 

About Zuzana Hoffmannová

Mojí vášní je pomáhat lidem najít příčiny a řešení jejich zdravotních problémů a sledovat, jak se jejich životy obrací k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>