Celostní přístup

Celostní přístup vychází z předpokladu, že spolu všechno na světě určitým způsobem souvisí a že se nic neděje náhodou, což nám umožňuje vidět náš život v širších souvislostech a snáze tak porozumět situacím, které prožíváme. Zdraví totiž neznamená pouze nepřítomnost nemoci, zdraví spočívá v harmonii těla, mysli i duše.

 

Všechno, co se nám v životě děje, je výsledkem našich dosavadních myšlenek, emocí, postojů a činů

Vše, co uděláme nebo neuděláme, co sníme, jak myslíme, v jakém prostředí se pohybujeme, o čem mluvíme, s jakými lidmi se stýkáme… to všechno se vždy nějakým způsobem odrazí na našem životě. Jsme to ale jenom my sami, kdo je zodpovědný za svůj život. A pokud jsem já sám zodpovědný za to, co se mi v životě děje, jsem také schopen to změnit. Nejsme oběti náhod a okolností, jsme tvůrci svého života!

Energetická růžice – pentagram života

Už staří moudří mistři dávného orientu si uvědomovali tyto souvislosti a jejich učení, které vnáší řád do tohoto zdánlivého chaosu, se nám, bohudík, zachovalo po tísíce let až dodnes. Věděli, že všechno, co existuje, je jen určitou formou energie, kterou tvoří dvě protikladné, avšak na sobě závislé a navzájem se doplňující síly, známé jako JIN a JANG. Jsou v neustálém pohybu a jedna bez druhé nemůže existovat. Tyto síly najdeme v různém poměru naprosto ve všem a projevují se skrze pět základních elementů - Dřevo, Oheň, Země, Kov a Voda. Ke každému prvku se pojí určité vlastnosti, roční období, barva, emoce, chuť, orgány… Zkrátka všechno na světě, včetně lidí, můžeme rozdělit do těchto pěti základních typů energie. Jednotlivé prvky jsou mezi sebou vždy v určitém vztahu a společně tvoří tzv. energetickou růžici (možná ji budete znát jako čínský pentagram).

Energetická růžice

Energetická růžice

Energie plyne harmonicky od jednoho prvku k druhému, tak jako se mění roční období

Dřevo je palivem pro Oheň, Oheň dává vzniknout Zemi, v Zemi se rodí Kov, Kov energizuje Vodu a Voda zalévá Dřevo. Stejně tak plyne (nebo by alespoň měla plynout) energie mezi našimi vnitřními orgány. Pokud dojde k narušení toku energie, ať už nezdravou stravou, chemickými léky nebo třeba negativními emocemi, vzniká nerovnováha, organismus přestává fungovat jako dokonalý systém a přichází nemoc.

 

Energetická růžice je vlastně takové schéma, taková mapa Vesmíru, která zachycuje vzájemné vztahy a souvislosti v našem organismu, mezi lidmi, v přírodě i v celém Vesmíru, mezi vším navzájem.

 

Chcete se naučit v této mapě číst? Vstupte zdarma do 21-denního e-mailového programu Cesta ke zdraví těla, mysli i duše a začněte vnímat svůj život a svoje zdraví celostně. Jako dárek navíc dostanete e-book 7 kroků ke zdraví.

 Vstoupit do programu Cesta ke zdraví těla, mysli i duše>>>

 
cesta
 

About Zuzana Hoffmannová

Mojí vášní je pomáhat lidem najít příčiny a řešení jejich zdravotních problémů a sledovat, jak se jejich životy obrací k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>